Yılın konserine hazır mısınız?

Yılın konserine hazır mısınız?
Yılın konserine hazır mısınız?
Kim demiş Jack White konseri iptal olabilir diye... Ekibin klavyecisinin hayatını kaybetmesi üzerine Meksika turnesinin iptal edilmesi akıllara "İstanbul konseri de iptal mi edilecek?" sorusunu düşürdü ancak endişeye mahal yok. Rock'ın sıra dışı yeteneği Jack White, rekor üzerine rekor kıran son albümü 'Lazaretto'nun Avrupa turnesine 7 Kasım'da İstanbul Volkswagen Arena'dan başlıyor. Kesin bilgi!

Müzikseverlerin hayatına ‘The White Stripes’ grubuyla giren sıra dışı yetenek Jack White, Türkiye ’de ilk defa, “Babylon Presents” konser serisi kapsamında, 7 Kasım 2014 Cuma akşamı Garanti Bankası ana sponsorluğunda Volkswagen Arena’da sahne alacak. Son albümü Lazaretto ile rekor üzerine rekor kıran Jack White’ın konserine biletleri ise tükenmek üzere.

“2014’ün en çok satan albümü”, “Pearl Jam’in 1994’te yayınlanan Vitalogy albümünden bu yana en çok satılan LP”, “en hızlı basılmış ve yayınlanmış plak,” “ilk yayınlandığı hafta 40 bin satış rakamıyla 1991’den bu yana en çok satan plak” gibi sıfatlara sahip “Lazaretto” albümünün Avrupa turnesinin ilk ayağı, İstanbul ’da gerçekleştirilecek. Jack White, yeni albümünden şarkıların yanı sıra Love Interruption, Seven Nation Army, Sixteen Saltines, Freedom gibi klasikleşmiş hitlerini de seslendirecek.

Olağanüstü yeteğinin yanı sıra müzikal çizginin dışına çıkan tavrı ile büyük bir hayran kitlesine ulaşan Jack White’ın İstanbul konserinin, Türkiye’de gerçekleştirilen unutulmaz konserler arasına adını yazdırması bekleniyor. Az sayıda kalan konser biletleri biletix.com adresinden satın alınabiliyor.

“Babylon Presents”
Babylon, ahalisini buluşturmayı amaçlayan festivalleri gibi, sezon boyunca farklı mekanlarda küratörlüğünü üstleneceği konserler serisine başlıyor. İlkinde Jack White’ın sahne alacağı konserler serisi ile Babylon, ruhuna ve müzikal köküne yakın duran grupları farklı mekanlarda ağırlamayı planlıyor.


Jack White hakkında1999 yılında The White Stripes ile birlikte hayatımıza giren White, Meg White ile birlikte, Fell in Love with a Girl, Seven Nation Army, Jack, Icky Thumb gibi hitlere ve pek çok başarılı albüme imza attı. İlk solo albüm çalışması Blunderbuss’ı 2012’de yayınlayan Jack White, The White Stripes’ın yanı sıra The Raconteurs ve The Dead Weather gibi gruplarını da kurdu, Danger Mouse, Daniele Luppi ve Norah Jones işbirliğiyle Rome adlı albümdeki üç şarkıya da vokal yaptı. Rolling Stone tarafından gelmiş geçmiş en iyi gitaristlerden biri olarak gösterildi. Robert Plant’in kendisi ile albüm kaydetmek istediğini açıklamasıyla, 21. yüzyılın en yetenekli ve üretken isimlerinin başında geldiğini kanıtladı. Son olarak geçtiğimiz aylarda son yirmi yılın en çok satan plağı rekorunu elde eden White, ikinci albümü Lazaretto’yu kendi plak şirketi Third Man Records üzerinden XL Recordings ve Columbia Records işbirliği ile yayımladı.