Yılmaz Güney'in filmi dizi oluyor, rolün sahibi de belli!

Yılmaz Güney'in filmi dizi oluyor, rolün sahibi de belli!
Yılmaz Güney'in filmi dizi oluyor, rolün sahibi de belli!
Yılmaz Güney'in 1971 yılı yapımı filmi "Baba" dizi film oluyor. Yılmaz Güney'in 1971 yılı yapımı filmi "Baba" dizi film oluyor. Dizide Güney'in rolünü Gürkan Uygun canlandıracak.

RADİKAL - Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Memati karakteriyle akıllarda yer eden Gürkan Uygun iddialı bir dizi projesiyle ekrana dönmeye hazırlanıyor. Güneş'in haberine göre başarılı oyuncu, Yılmaz Güney'in 1971 yılında yazıp yönetip başrolünü Müşerref Tezcan, Kuzey Vargın ve Yıldırım Önal'la paylaştığı "Baba" filminin dizi versiyonunda rol alacak. Dizinin senaryo ve cast çalışmaları devam ediyor.

ÖDÜLÜ GERİ ALINMIŞTI

1972 yılında 4. Adana Film Şenliği'nde Yılmaz Güney'in filmle aldığı En İyi Oyuncu ödülü, dönemin siyasi baskılarından dolayı iptal edilmiş, jüri üyeleri havalimanından döndürülüp geri alınmıştı. Yıllar sonra bu kez dizi olarak seyirciye sunulacak projede iş bulma kurumunun sağlık muayenesinde dişlerinin eksik çıkması nedeniyle Almanya 'ya işçi olarak gidemeyip ailesinin geçimi için başkasının işlediği cinayeti üstlenen kayıkçı Cemal'in dramı anlatılıyor. 


  http://www.radikal.com.tr/130442413044243

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yazık - user1020806

  önce televizyonlarınızda Yılmaz Güney'in politik filmlerini gösterme cesaretinizi görelim.

  Barış ATAY oynamalı - user841056

  Barış ATAY canlandırmalı

  Bakalım neye benzeyecek... - citizen

  Yılanların Öcü' ne benzemesin... Nasıl izin verildi kitabın ismini., kişilerin isimlerini kullanarak romanın anlattıklarıyla en ufak bir ilgisi olmayan o filmin çekilmesine... En başta, jenerikte yazılan Fakir Baykurt'a saygı sözcükleri bile büyük yazara en büyük saygısızlık değil mi...Dileyelim ki buna benzemesin... Özgün bir eser üretmek kimsenin işine gelmiyor nedense...