Yine yeşillenecek sinema salonları!

Dört yıldır Bodrum'da yapılan ve ekonomik krizin de etkisiyle bu yıldan itibaren İstanbul'a taşınan 5'inci Uluslararası Çevre Filmleri Festivali yarın başlıyor.

İSTANBUL - Dört yıldır Bodrum'da yapılan ve ekonomik krizin de etkisiyle bu yıldan itibaren İstanbul'a taşınan 5'inci Uluslararası Çevre Filmleri Festivali yarın başlıyor. Garanti Bankası'nın ana sponsorluğunda, Dünya Doğayı Koruma Vakfı Türkiye Temsilciliği'nin danışmanlığında TÜRSAK Vakfı'nca düzenlenen festivalin bu yılki teması, 'Doğadaki Ayak İzleri' olarak seçilmiş. Sanatseverler, 15 Haziran'a dek 'uzunlu kısalı' 60'ın üzerinde film ile çeşitli sanat dallarındaki sürpriz aktiviteleri bedava izleme şansına kavuşacak.
Jüri başkanlığını ünlü Fransız yazar Louis Gardel'in yaptığı uluslararası uzun metrajlı
film yarışması bölümünde 'Tuvalu', 'Sujou Nehri', 'Eskici', 'Avare Günler', 'Hayat Ağacı' ve 'Bahar Toplantısı' gibi birbirinden
iddialı filmler yer alıyor. 'Akkuyu Belgeseli', 'Büyük Hayvan', 'Çölün Mavi Gözü
Aral', 'Doğanın Çocukları', 'İklim Çelişkisi', 'Likya Yolu', 'Ormanın Kalbi', 'Rüzgârın Kanatlarında' festival programında dikkat çeken diğer filmler.
Festivalde film gösterimleri Beyoğlu Sineması, Levent Sinema TÜRSAK, Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsü ile Alman ve Fransız Kültür Merkezi'nde yapılacak. Ayrıntılı bilgi için Tel: 0212 251 67 70 (Kültür Sanat)


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  Beyoğlu

  ,

  çevre