Yunan şarkıcı Demis Roussos hayatını kaybetti

Yunan şarkıcı Demis Roussos hayatını kaybetti
Yunan şarkıcı Demis Roussos hayatını kaybetti
Dünyaca ünlü Yunan şarkıcı Demis Roussos, 69 yaşında hayatını kaybetti. Roussos, Türkiye'de 7'den 70'e herkesin bildiği "Goodbye My Love, Goodbye" (Elveda Aşkım Elveda) şarkısıyla tanınıyordu.

Dünya çapında albümleri 60 milyona yakın satan Yunan şarkıcı Demis Roussos, Atina’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Altmışlı yıllarda şöhrete kavuşan Mısır asıllı sanatçının albümleri, dünya çapında 60 milyondan fazla sattı.

Roussos, Türkiye ’de 7’den 70’e herkesin bildiği “Goodbye My Love, Goodbye" (Elveda Aşkım Elveda) şarkısıyla tanınıyordu.

Roussos, 1967 yılında ünlü bestecisi Vangelis’le birlikte kurduğu rock topluluğu Aphrodite’s Child’la uluslararası şöhrete kavuştu. Grup 1972’de dağılınca kariyerine tek başına devam etti.

Son albümünü 2009’da çıkaran Roussos, kariyeri süresince İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca’nın da aralarında bulunduğu birçok dilde albüm yayınladı.


  http://www.radikal.com.tr/128039712803971

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bana göre Yunanistanın en güzel sesi Güle güle - user400479

  Demis Roussos kim senin buğulu,tatlı, kadife sesini duyar da etkilenmez ki. Dünya var oldukça şarkıların aşıkların sevenlerin sesi olmaya devam edeceksin. Düşünebiliyor musun geride bıraktıkların ne kadar önemli bir sesin, müzik elçisinin akrabası olmanın gururu ile yaşayacaklar. Ne mutlu çok da sevmediğim VE Türklere her fırsatta öfkelerini hazımsızlığını, şiddet göstermekte çekinmeyen sözde komşu olan Yunanistan'da öldürülen Türk asıllı milletvekili Dr.Sadık Ahmet'in de katleden Yunan halkına.