Yunanistan'ın sesi Angelina

Anna Vissi'den sonra diğer komşu kızımız Angelina Dimitriou da yeni albümü
'Ela Ela'yı yayımladı.

İSTANBUL - Anna Vissi'den sonra diğer komşu kızımız Angelina Dimitriou da yeni albümü
'Ela Ela'yı yayımladı. Dimitriou'nun EMI etiketiye çıkan albümünün isim parçasının, Hurşid Yenigün imzalı Türkçe versiyonu da var.
'Margaritas' ve Amr Diab düeti
'Eleos' şarkılarıyla büyük şöhrete kavuşan, geçen yıl ülkemizde 'en çok satan yabancı şarkıcı' rekorunu kıran Dimitriou, ülkesi Yunanistan'da 'Lady' lakabıyla anılıyor. Dimitrou geçtiğimiz günlerde de Türkiye'de bir konser vermişti. Klasik Yunan şarkılarını
büyük bir ustalıkla yorumlayan Dimitriou dikkatleri üzerine ilk defa Yunanistan'ın tanınmış bestecilerinden Vassilis Tsitsanis'le yaptığı çalışmalarla çekmişti. Pop müzik etkileri taşıyan Yunan müziğiyle Dimitriou, pek çok ülkede 'en çok satan Yunan kadın şarkıcısı' olmayı başardı. Şarkıları kadar sahne performansı ile de dikkat çeken Dimitriou, Rachid Taha ve Amr Diab gibi ünlülerle de aynı sahneyi paylaştı.
'Ela Ela' isimli son çalışmasında Dimitriou, bugüne kadar pek çok meşhur parçaya imza atan müzisyen Kyriakos Papadopoulos'la birlikte çalıştı. Saz, klarnet, bağlama gibi enstrümanlara da yer verdiği albümünde Dimitriou, 'Ela Ela' isimli şarkıyı Türkçe de yorumladı. Şarkının 'Haydi Haydi' adlı Türkçe versiyonunun sözleri ise Hurşid Yenigün'e ait.