Yusuf'un film sınavı

Osman Sınav'ın yeni filmi 'Deli Yürek'in çekimleri son hızıyla Diyarbakır'da sürüyor.

İSTANBUL - Osman Sınav'ın yeni filmi 'Deli Yürek'in çekimleri son hızıyla Diyarbakır'da sürüyor. Yönetmen Sınav'ın "Gaffar Okkan suikastı üzerine görülmüş bir rüya" dediği filmin çekimleri 13 Ağustos'da tamamlanacak.
Senaryosunu Osman Sınav ve Raci Şaşmaz'ın birlikte yazdığı 'Deli Yürek', 'Süper Baba' ve 'Sıcak Saatler' gibi televizyon dizilerinin yönetmeni olan Osman Sınav'ın 1998'deki 'Gerilla'dan bu yana ilk filmi. 2 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen filmde, Kenan İmirzalıoğlu, Melda Bekcan, Selçuk Yöntem, Zara, Oktay Kaynarca ve Haluk Kurdoğlu gibi televizyon dizilerinden tanıdık isimler dikkat çekiyor. Osman Sınav'ın "Altı ay içinde star olacağını biliyordum!" dediği İmirzalıoğlu, filmde karşımıza 'Deli Yürek' televizyon dizisinden de tanıdığımız Yusuf karakteriyle çıkıyor. Son James Bond filmi 'Dünya Yetmez'in Türkiye çekimlerinde Denise Richards'a dublörlük yapan Melda Bekcan ise filmde, Yusuf'un sevgilisi Zeynep rolünde. İlk oyunculuk denemesini Atıf Yılmaz'ın 'Eylül Fırtınası'yla yapan Zara da filmdeki başrollerden birinde.
Osman Sınav'ın 'devletin Güneydoğu'da gülen yüzü Gaffar Okkan'ı işlemeyi' amaçladığı
'Deli Yürek', Okkan suikastını ve bu trajik olayın gerçekleşmesine neden olan gelişmeleri konu alıyor. Filmde Yusuf asker arkadaşı Cemal'in (Oktay Kaynarca) Leyla'yla (Zara) düğününe katılmak için sevgilisi Zeynep'le (Melda Bekcan) Diyarbakır'a gidiyor. Ancak düğün sırasında Cemal'e suikast düzenleniyor ve genç adam hayatını kaybediyor. Yusuf ise bu cinayeti işleyenleri bulmaya ant içiyor.