Zamane kızları bunlar

Destiny's Child, yeni albümü 'Survivor' ile karşımızda
Haber: TÜMAY YAZICI / Arşivi

İSTANBUL - Destiny's Child, yeni albümü
'Survivor' ile karşımızda. Onlar için son üç yılın R&B'un bir numaralı kadın grubu dersek, durumu abartmış olmayız. Houston'lı kızlarımız, bugüne dek 15 milyonun üzerinde single ve albüm satmayı başardı.
Bir önceki albümleri 'The Writing's On The Wall'dan 'Bills Bills Bills', 'Say My Name' ve 'Charlie'nin Melekleri'nin soundtrack'ından 'Independent Women'la ABD'de bir numara oldular. 'Eternal Flame'le 1989'da bir numara olan Bangles'tan bu yana hiçbir kadın grubun ABD'de zirveye ulaşamadığını düşünürsek bunun ne kadar zor olduğunu daha iyi anlarız.
Başarıya endekslenmiş
Beyonce Knowles, LaTavia Roberson ve Knowles'ın kuzeni Kelly Rowland, 'The Supremes' ve 'Jackson 5'ın kliplerini izliyor ve onların taklitlerini yapıyorlardı.
İki yıl sonra da aralarına LaToya Luckett katıldı. Kendilerine 'Destiny's Child' adını veren dörtlünün hikâyesi böylece başlamış oldu.
Kızların hedefi bellidir; star olmak. Bu hususta grubun menejeri Beyonce'nin babası Mathew Knowles da en az onlar kadar hırslıdır. Ve grup, sıkı çalışmaların meyvesini Colombia Records'ın kendilerini keşfetmesiyle alır. İlk ciddi sınavlarını
'Siyah Giyen Adamlar'ın soundtrack'inde
yer alan 'Killing Time'la verir. 1998 yılında grupla aynı ismi taşıyan debut'ları gelir. Tabii ki beraberinde bir hit'i de getirir: 'No No No'.
Ertesi yıl çıkardıkları 'The Writing's On The Wall'ı bilmeyen yok. Bu albümden çıkan 'Bug a Boo', 'Jumpin, Jumpin'le kızlarımız, en iyi R&B grubu ve R&B şarkısı dalında Grammy kazandı.
Dedik ya baba Knowles başarıya odaklanmıştı. LaToya ve LaTavia da, Mathew'ın grubu değil kızını ön plana çıkarmaya çalışması nedeni ile gruptan ayrıldılar. Michelle Williams, bu ayrılıktan sonra gruba teşrif etti ve böylece Destiny's Child son şeklini aldı.
Yeni albümleri 'Survivor'ın 'A yüzü' tam bir hit pazarı. Seç, beğen, al! Yeni versiyon
'Independent Women' ve albümün ilk single'ı
'Survivor'ın başarısı malum. Stevie Nicks'in
'Edge Of Seventeen'inden alıntıların yapıldığı 'Bootylicious', 'Natsy Girl' ve 'Fancy'e birer hit gözüyle bakabilirsiniz. Slow'lardan 'The Story Of Beauty' dinleyende Babyface izlenimi bırakıyor.
Burada özellikle 'Fancy' üzerinde durmak gerekiyor. Çünkü Beyonce (bu Kelly ve Michelle için de geçerli olabilir) 'ışığını çalmayan çalışan' LaTavia ile LaToya'dan açık açık intikam alıyor. Albümün hoşluklarından biri de vakti zamanında Samantha Sang'ın Bee Gees için yaptığı
'Emotion'ın akustik gitar eşliğindeki re-make'i...
Survivor/Destiny's Child/Sony


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İstanbul

  ,

  Beyonce