Zamanın resimleri

Beşiktaş'taki Deniz Müzesi Sanat Galerisi, ressam Sema Yelkencioğlu'nun 'Zamanın İçinden' başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor. 'Hiç bitmeyecek bir yolculuk' diye nitelendirdiği çalışmaları...

İSTANBUL - Beşiktaş'taki Deniz Müzesi Sanat Galerisi, ressam Sema Yelkencioğlu'nun 'Zamanın İçinden' başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor. 'Hiç bitmeyecek bir yolculuk' diye nitelendirdiği çalışmaları, empresyonist ve ekspresyonist akımlardan izler taşıyan Sema Yelkencioğlu, tuvallerine dışavurumcu ve lekeci bir anlayışla hayat veriyor.
Ankara Üniversitesi DTCF Türk Edebiyatı Bölümü'nden mezun olan, bir dönem Hacettepe Üniversitesi Türkçe Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapan Sema Yelkencioğlu, resme yönelmesindeki en büyük etkenin 1936 Harp Okulu mezunu babası Nusret Sezginer olduğunu belirtiyor. İlk resim derslerini henüz daha bir çocukken babasından alan Sema Yelkencioğlu, çalışmalarına Devlet Resim ve Heykel Müzesi kurslarında, Gökhan Anlağan, Meryem Arcan, Bahattin Odabaşı, Musa Aktaş ve Ercüment Tarhan atölyelerinde devam etti. Son iki yıldır resim çalışmalarını Alp Bartu Atölyesi'nde sürdüren Sema Yelkencioğlu'nun resim sergisi 11 Kasım'a kadar görülebilir. Bilgi için Tel: 0212 327 43 45 (Kültür Sanat)