Zaten hep güzeldin, artık yalnız da değilsin Türkiye!

Zaten hep güzeldin, artık yalnız da değilsin Türkiye!
Zaten hep güzeldin, artık yalnız da değilsin Türkiye!
Türkiye'nin önemli yayınevlerinden Can Yayınları da Gezi Parkı açıklaması yaptı: "Zaten hep güzeldin, artık yalnız da değilsin Türkiye!"

Can Yayınları’nın Gezi Parkı açıklaması şöyle:
Sevgili okurlar, yayın dünyası ve Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm vatandaşları, sizlerle geçen günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili görüşlerimizi paylaşmak istiyoruz.
Bugünden sonra, anayasal hakların ihlaline, ifade özgürlüğünün hiçe sayılmasına, sivillere şiddet uygulanmasına, özel hayata, kişisel özgürlüklere ve dilediği gibi yaşama hakkına müdahale edilmesine, en demokratik tepkiler konusunda dahi yaratılan hoşgörüsüzlüğe, haber alma özgürlüğünün kısıtlanmasına ve en önemlisi, kim olursa olsun vatandaşın sesine kulak verilmemesine karşı sesimizi kısmayacağız, korkmuyoruz.
Muhtaç olduğumuz kudreti sokaktaki vatandaşın zerafetinde, düşeni kaldırışında, kendi çöpünü toplayışında, taş atana mani oluşunda, kışkırtmaları engelleme gayretinde, yasal destek beklenebilecek tüm kuruluşlar artık güvenilmez hale geldiğinde bile korkmayışında, renklerin kardeşliğinde, Türkiye’nin dört bir yanından ses veren dayanışma ruhunda bulduk. Tavır koyan, ışık saçan, ses veren, sokaklara dökülen ve şiddete asla bulaşmadan protestolarını yapma gayreti içinde olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz, selam veriyoruz.
Polisin derhal, vatandaşlarını savunmak olan asli görevine geri dönmesini, yetkililerin durumu sağduyu ve sorumlulukla değerlendirmesini, yönetenlerin kalabalıkların sesine kulak vererek toplumsal barışın tesisine katkıda bulunmasını bekliyoruz.
Zaten hep güzeldin, artık yalnız da değilsin Türkiye!
Can Yayınları
#herseyozgurlukicin