Zeki Müren'in son 9 günü

Zeki Müren'in son 9 günü
Zeki Müren'in son 9 günü
Türk Sanat Müziği sanatçısı Zeki Müren'in ölümünden önceki son 9 günü anlatan 'Çığlık Çığlığa Bir Sevda' filminin galası 14 Şubat Sevgililer Günü'nde Kahramanmaraş'ta gerçekleştirildi.

Lütfi YIKAN

Gala, ‘Türk Sineması Kahramanmaraş’ta Türkiye ile Buluşuyor Projesi’ kapsamında Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır ile Belediye Başkanı AK Parti’li Mustafa Poyraz’ın da hazır bulunduğu galaya katılan filmin başrol oyuncuları Ediz Hun, Selma Güneri, Özgür Özberk ve Tomris Oğuzalp büyük ilgi gördü.

Son olarak 1987’de Hülya Avşar’ın başrolde olduğu ‘Kısrak’ filmini çeken Ülkü Erakalın, yıllar sonra kamera arkasına geçtiği film için, “Türk Sanat Müziği arşivine önemli bir belge olarak kalacak” dedi.
Projeyi gerçekleştiren Şahika Sanatevi’nin kadın kurucusu ve yöneticisi Engin Karabekiroğlu, 2005’ten bu güne hep ilklerle başlayan adımlar attıklarını belirtti. Karabekiroğlu, “Türk sinemasına yıllarca emek vermiş sanatçılarla birlikte bu güzel ve anlamlı filmi izlemek, aynı heyecanı hissetmek, onlarla sohbet etmek, yorumlarını dinlemek gerçekten çok özel” diye konuştu.

Galanın son bölümünde ise bir pastane tarafından sanatçılar onuruna bir de dondurma şov yapıldı. Sanatçılardan Ediz Hun ile Selma Güneri, kütük şeklindeki dondurmayı et satırı ve balta ile kesmeye çalıştı. (dha)