ZERO sergisinden canlı yayın

ZERO sergisinden canlı yayın
ZERO sergisinden canlı yayın
Sabancı Müzesi'ndeki 'ZERO Geleceğe Geri Sayım' sergisinden ilk görüntüler Radikal'de. 1 Eylül Salı saat 10.30'dan itibaren serginini basın toplantısı radikal.com.tr üzerinden canlı yayımlanacak.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), II. Dünya Savaşı sonrasının durağan ve olumsuz atmosferinde sanattaki bütün yerleşik değerleri ‘sıfırlamak’ iddiasıyla 1957’de Düsseldorf’ta doğan ve 1960’larda aktif olan büyük sanat hareketi ZERO’nun yenilikçi ve dinamik ruhunu kapsamlı bir sergiyle İstanbul ’a taşıyor. Akbank Sanat işbirliğiyle 2 Eylül ’de ziyarete açılacak ‘ZERO: Geleceğe Geri Sayım’ sergisinde hareketin öncüleri Heinz Mack, Otto Piene, Günther Uecker’in eserlerinin yanında akıma ilham vermiş 20. yüzyılın en önemli sanatçılarından Yves Klein, Piero Manzoni ve Lucio Fontana’nın eserlerini bir araya getiriliyor.

Serginin tanıtılacağı basın toplantısı ve sergiden ilk görüntüler 1 Eylül Salı günü saat 10.30’dan itibaren www.radikal.com.tr’de. Radikal okurları SSM Müdürü Dr. Nazan Ölçer, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil ile birlikte ZERO Vakfı yöneticisi ve serginin küratörü Mattijs Visser’i canlı dinleyebilecek.

Cem Erciyes yazdı. "Örgütsüz, lidersiz ve ölümsüz bir grup"


Canlı yayın sona ermiştir