Ziazan, Paris yolcusu

Ziazan, Paris yolcusu
Ziazan, Paris yolcusu
Oyuncu Derya Durmaz'ın yazıp yönettiği, kısa film 'Ziazan' dünya prömiyerini SEE a Paris - Güney Doğu Avrupa Sinemaları Festivali'nde yapılacak.


Oyuncu Derya Durmaz’ın yazıp yönettiği, Türkiye ’den Giyotin Film’in yapımcılığını üstlendiği kısa film Ziazan’ın dünya prömiyeri Paris’te gerçekleştiriliyor. Ermenistan Türkiye Sinema Platformu ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen filmin dünya prömiyeri yarın Paris’te SEE a Paris - Güney Doğu Avrupa Sinemaları Festivali’nde yapılacak.
Çok sevdiği tüpte çikolata kremasından alabilmek için amcasının valizine saklanarak, Ermenistan’dan Türkiye’ye geçmeye çalışan, 4 yaşında küçük bir Ermeni kızın hikâyesinin anlatıldığı Ziazan’ın çekimleri geçen sene haziran ayında Erivan’da gerçekleştirildi.
Ziazan Paris’ten sonra festival yolculuğuna 5 - 10 Mayıs tarihleri arasında Irak’ta gerçekleştirilecek Erbil Uluslararası Film Festivali ile devam edecek. Hemen arkasından ise 1 - 9 Haziran arasında Almanya’da yapılacak Mo&Friese Uluslararası Hamburg Çocuk Kısa Filmleri Festivali ile 6 - 15 Haziran tarihleri arasında Portekiz’de gerçekleştirilecek Festroia Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak.