10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve Türk İdareciler Gününü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Yılmaz,...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve Türk İdareciler Gününü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Yılmaz, mesajında 10 Ocak'ın hem "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak hem de "Türk İdareciler Günü" olarak kutlandığını hatırlattı.

Basının, kamuoyunun gözü, kulağı ve vicdani kanaati olma gibi önemli bir kamu görevi ifa ettiğini belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

"Ülkenin demokratik , şeffaf ve hür bir ülke olarak ilerlemesinin vazgeçilmez unsurlardan birinin de özgür ve tarafsız basındır. İletişimin en güçlü kanallarından olan basın, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının etkili bir aracıdır. Bu yönüyle kamusal görev yapan basın, insanların yaşadığı yer ve sorunlarıyla ilgili düşüncelerini duyurarak kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır. Demokrasimizin vazgeçilmez unsuru olan basın-yayın kuruluşlarımızda; toplumun aydınlatılması, bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevi yerine getiren ve fedakarca çalışan basın mensuplarımızın, her ortamda çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, toplum olarak hepimizin görevidir."

Yılmaz, bu vesileyle gazeteciler ve idarecilerin günlerini kutladığını bildirdi.


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Yayın

  ,

  toplum

  ,

  ülke

  ,

  Demokratik

  ,

  Kamuoyu