"100. yılında Çanakkale Zaferi"

"100. yılında Çanakkale Zaferi"
"100. yılında Çanakkale Zaferi"
- Kütahya'da, Çanakkale savaşlarının anlatıldığı tiyatro gösterimi sunuldu

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl etkinlikleri kapsamında, savaşların anlatıldığı tiyatro gösterisi sunuldu.

Belediye Kültür ve Ticaret Merkezi'ndeki programda, tiyatro sanatçıları Çanakkale savaşlarından kesitler sundu, ilahiler eşliğinde sema gösterisi yapıldı, şarkıcılar İsmail Coşkun ve Mustafa Yılmaz da Çanakkale türkülerini okudu.

Programda konuşan Vali Şerif Yılmaz, geceyi düzenleyenlere teşekkür etti.

Çanakkale Zaferi'nin bu yıl 100. yılının kutlandığını hatırlatan Yılmaz, "Daha önce de Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye genelinde düzenlediği Çanakkale Zaferi programlarının ilkini, Kütahya'da gerçekleştirdi" diye konuştu.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da Çanakkale ruhunun yaşatılması gerektiğini belirterek, gelecek nesillere bu ruhun aktarılmasının vatan borcu olduğunu ifade etti.

Sanatçıların sahnede Türk bayrağı açılmasıyla sona eren programa, Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yunus Erdoğan, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.