18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Çetinbaş,...

KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çetinbaş, mesajında, tarihin akışını değiştiren şanlı zaferlerden olan Çanakkale Zaferi'nin 100. yılını kutlamanın ve vatan için canlarını çekinmeden feda eden kahraman şehitlerin aziz hatıralarına binaen kutlanan "Şehitler Günü"nü idrak etmenin onurunu yaşadıklarını bildirdi.

Çanakkale Zaferi'nin, bir milletin yokluk ve imkansızlıklara rağmen dönemin en büyük güçlerine karşı vatan toprağını vermemek için kanı ve canı ile dik duruşunun eşsiz örneklerinden olduğunu dile getiren Çetinbaş, şunları kaydetti:

"Çanakkale Savaşları silah gücünün iman gücü karşısında diz çökerek yok olduğu bir şeref abidesidir. İşte bu eşsiz zaferin yılmaz askerleri vatanın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna canlarını seve seve feda etmişler, bir adım dahi geri çekilmeden Çanakkale'yi geçilmez yapmışlardır. O şehitler ki gönülleri iman dolu ellerinde Kur'an, Hazreti Peygamberi kılavuz edinmişler. Azıkları kuru ekmek, katıkları bir yudum su, parolaları vatan, işaretleri namus olmuştur. Şanlı bayrağımızın özgürce dalgalandığı güzel yurdumuzda Çanakkale Zaferi gibi nice zaferleri bizlere armağan eden aziz şehitlerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Asırlardır bu topraklar üzerinde birbirleriyle kardeşçe yaşayan insanlarımızın hiçbir güç birliğini beraberliğini bozamayacaktır. Atalarımızın bizlere emanet ettiği bu vatan topraklarını aynı şuur ve sorumluluk bilinciyle, dünyanın en ileri ve gelişmiş ülkelerinden birisi yapma konusunda vermiş olduğu mücadele artarak devam edecektir."