18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla 81 il ve 957 ilçede, sabah...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla 81 il ve 957 ilçede, sabah namazında anma programı düzenlendi.

Ulu Cami 'deki programda, sabah namazının kılınmasının ardından başlayan anma programında konuşan İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, Diyanet İşleri Başkanlığınca "250 bin şehide 250 bin hatim kampayası" başlatıldığını söyledi.

Bu kapsamda, Kütahya'da yaklaşık 5 bin hatimin okunduğunu ifade eden Gül, "Sizleri en az 253 bin şehidimize birer fatiha okuyasınız diye davet ettik. Davetimize icabet ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, hürmetlerimiz, saygılarımı ve muhabbetlerimi sunmak istiyorum" dedi.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından vatandaşlara, Çanakkale Savaşı'nda askerlerin yediği buğday çorbası ikram edilirken, Türk Kızılayı Kütahya Şubesi de savaşa giden askerlerin ellerine yakılan kınadan dağıttı.