19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında "halk yürüyüşü" düzenlendi.Cumhuriyet Caddesi'nde...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında "halk yürüyüşü" düzenlendi.

Cumhuriyet Caddesi'nde Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Celal Başoğlu, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve vatandaşlardan oluşan kortej, Zafer Meydanı'na kadar yürüdü.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, burada yaptığı konuşmada, 19 Mayıs'ın Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerinin atıldığı gün olduğunu söyledi.

19 Mayıs gününü aynı zamanda esaret zincirlerini kırma kararlılığının ilk kıvılcımı ve millete olan inancın adı olduğunu ifade eden Ölçen, " Bugün , cumhuriyetimizin emanet edildiği, Türk gençliğinin 96 yıldır şerefle ve gururla kutladığı bayram günü. Bugün, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sevinç ve coşkusunu sizlerle birlikte yaşıyor ve hepinizin bayramını yürekten kutluyorum" diye konuştu.

Etkinlikte, şiir dinletisi ve Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu öğrencilerinin spor ve mehter takımı da gösteri sundu.