23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 95. yıl dönümü nedeniyle Vali Şerif Yılmaz, makamını öğrencilere...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 95. yıl dönümü nedeniyle Vali Şerif Yılmaz, makamını öğrencilere devretti.

İlk olarak, Valisi Şerif Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, Yunus Emre Ortaokulu öğrencilerini makamında kabul etti.

Yılmaz, okulun 6'ıncı sınıf öğrencilerinden İsmail Ayaz ve Asya Sumru Keskin'e makanı temsili olarak devretti.

Keskin, makamda yaptığı konuşmada, kendi hayalinin çok iyi bir eğitimci olmak olduğunu dile getirdi.

Atatürk 'ün çocuklarından selam getirdiğini ifade eden Keskin, " Bugün ülkede özgür bir şekilde yaşanıyorsa bu, Atatürk ve şehitler sayesinde oldu.  Mustafa Kemal Atatürk bu milleti ileriye taşıyacak kişilerin biz çocuklar olduğunu bilirdi. Bu yüzden bizim eğitimimize çok önem verirdi. Bize düşen görev ise 'Yurtta Sulh, Dünyada Sulh' diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden gitmektir. Atamızı saygı ve minnetle anıyorum. Atamızın emanetlerine sahip çıkan bu önemli günde bu önemli makamı biz çocuklara teslim eden Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Keskin, okullardaki araç gerek eksikliklerinin de giderilmesi talimatını verdi.

Daha sonra makamı devralan ve kendi hayalinin Vali olmak olduğunu ifade eden İsmail Ayaz da "Atatürk bizleri buralara getirdi. Biz de Atatürk'ün açtığı yolda ilerlemeliyiz. Ayrıca, okullarımızda spor kulüplerinin ve faaliyetlerinin daha fazla olmasını istiyorum" dedi.

Yılmaz'ın öğrencilere hediye verdiği programa, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Okul Müdürü Adem Bayrak, sınıf öğretmeni Gülsüm Turan da katıldı.