23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 95. yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.İlk, İl Milli Eğitim Müdürü...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 95. yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

İlk, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Atatürk Anıtına çelenk sundu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, Vali Şerif Yılmaz, Garnizon Komutanı Celal Başoğlu, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu'nun, öğrencilerin bayramını kutlamasıyla devam etti.

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Atatürk'ün, "Türk milleti, milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir" şeklindeki sözünü hatırlatarak, başarının anahtarının ortak duygu ve düşüncelerle hareket etmek olduğunu söyledi.

Kurtuluş Savaşı yıllarında milletin, çetin bir ateş çemberinin ortasında kaldığını belirten Coşkun, "Birinci Cihan Savaşının ağır faturası maalesef Anadolu'ya çıkmıştır. Tüm şartlar aleyhine olmasına rağmen millet, içeride ve dışarıdan yapılan hayasızca saldırılara boyun eğmemiş, üstün dirayetiyle istiklalini teslim etmemiştir. Elindeki sınırlı imkanlar birlik ve beraberliğine gölge düşürmemiş, doğudan batıya, kuzeyden güneye, 7'sinden 70'ine, vatanını seven herkes adeta tek yumruk olmuşlardır. İşte, 95 yıl önce kurulan gazi meclisimiz, bu milli birlik ve beraberlik eseridir. Bugün bizlere düşen görev, aynı şuuru koruyarak gelecek nesillerin aydınlığına vesile olmaktır. Ancak bu şekilde daha hızlı büyüyen bir Türkiye 'ye kavuşmuş olacağız" diye konuştu.

Halk oyunları gösterisi, ve şiirlerin okunduğu tören, resmi geçiş ile son buldu.