23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
KÜTAHYA (AA) - Simav ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 95. yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.İlk tören, hükümet binası...

KÜTAHYA (AA) - Simav ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 95. yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

İlk tören, hükümet binası önünde bulunan Atatürk Anıtı'na İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi'nin çelenk sunması saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda Simav Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Mustafa Akyer ve Belediye Başkanı Süleyman Özkan, öğrencilerin bayramını kutladı.

Törende konuşma yapan Şirikçi, dünyada çocuklara bayram eden tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Çocuklara bu bayramı Ulu Önder Atatürk'ün armağan ettiğini belirten Şirikçi, "Geleceğin Türkiye'si sizin eseriniz olacaktır. Devletimizin aklı sizin aklınız kadar, ufku sizin ufkunuz kadar, bilgisi sizin bilginiz kadar, demokrasisi sizin inandığınız kadar, meclisi sizin sahip çıktığınız kadar güçlü olacaktır. Kısacası geleceğin Türkiye'si her alanda sizin kadar olacaktır" diye konuştu.

Konuşmanın ardından şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi ve tören geçidiyle program son buldu.