23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
-Kütahya'da bir grup üniversite öğrencisi, "Benimle Bir Gün Çocuk Olur musun Projesi" kapsamında, köy okullarını ziyaret etti -Çocuklarla oyunlar oynayan, yarışmalar yapan ve aldıkları kitapları dağıtan üniversiteli gençler, yarışmalarda decereye girenlere hediyeler verdi

KÜTAHYA (AA) - Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla köy okullarını ziyaret etti. 

DPÜ Çocukoloji Topluluğu Başkanı Mustafa Yıldız, AA muhabirine, "Benimle Bir Gün Çocuk Olur musun Projesi" kapsamında, merkez Sabuncupınar köyündeki öğrencilerle bir araya geldiklerini söyledi. 

Yıldız, "Kardeşlerimizle çeşitli yarışmalar yaptık, oyunlar oynadık, yüz boyama etkinliği düzenledik. Yarışmalarda dereceye girenlere hediyeler verdik. Onlarla bir günümüzü geçirerek, çocukları sevindirmenin mutluluğunu yaşadık" dedi. 

Çocuklar Gülsün Projesi kapsamında, DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Servisi'ni de ziyaret ettiklerini, hasta çocuklarla bir araya geldiklerini belirtti. 

DPÜ Yazarlar ve Şairler Topluluğu Başkanı Süleyman Çağlar ise "Çocuklar Gülsün" ve "Benimle Bir Gün Çocuk Olur musun" projelerinin önemine işaret etti. Aralarında topladıkları paralarla aldıkları kitapları, çocuklara hediye ettiklerini anlatan Çağlar, "Çocukların yüzlerinde bir damla tebessüm sağlamaktan dolayı mutluluk içinde olup, en güzel duygunun bu olduğunu gördük" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  23 Nisan

  ,

  Hediye

  ,

  Çocuk

  ,

  Köy

  ,

  eğitim