24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Kütahya Valisi Yılmaz, mesaj yayımladı

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün, geleceğin mimarı olan öğretmenlerin günü olduğunu bildirdi.

Yılmaz, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesi sebebiyle Atatürk'ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılından beri her yıl 24 Kasım'da Öğretmenler Günü'nün kutlandığını anımsattı. 

Öğretmenlerin, geleceğin teminatı olan yeni nesilleri sevgiyle ve eğitimle büyüttüğünü kaydeden Yılmaz, şunları ifade etti:

"Öğretmenlerimiz, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu, icra ettikleri görevlerinin manevi karşılığı olarak değerlendirerek, mesleklerin en soylusunu icra etmektedirler. Cumhuriyetimizin öğretmenleri olarak, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ten aldığınız, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma yolunda yakılan ışık, hiç şüphesiz bu onuru taşıyan fedakar ve cefakar siz öğretmenlerimiz sayesinde parlayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, hizmetlerin en kutsalını seçen tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."