24 Temmuz Basın Bayramı

24 Temmuz Basın Bayramı
24 Temmuz Basın Bayramı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediye Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.24 Temmuz'un her yıl "Basın...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Belediye Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

24 Temmuz'un her yıl "Basın Bayramı" olarak kutlandığını ifade eden Saraçoğlu, şunları kaydetti:

"Gelişmiş demokrasilerde önemli bir kamusal güç olarak kabul edilen basın, toplumun geniş kesimlerini etkileyebilmekte ve yönlendirebilmektedir. Basın, doğru, yansız ve hızlı biçimde bilgi ve haber vermek, olumsuzlukları sorgulamak, halkı ilgilendiren konu ve olaylarda kamuoyu oluşturmak, toplumu aydınlatmak işlevini yerine getirir. Bu görev son derece kutsaldır. Bu nedenle basın kuruluşları ve mensupları açısından sansürün kaldırışı nedeniyle kutlanan bu bayram, önem arz etmektedir. İlimiz ve bölgemizde faaliyette bulunan yerel ve bölgesel gazete , dergi, radyo, internet ve televizyonlarımız ile ulusal ajanslarımızın temsilcileri ile zengin bir kadroya sahip olan değerli basınımızın 24 Temmuz Basın Bayramını kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim."

 


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  haber

  ,

  Belediye

  ,

  Zengin

  ,

  radyo

  ,

  derece

  ,

  Kamuoyu