28 Şubat'ın 18. yılı

28 Şubat'ın 18. yılı
28 Şubat'ın 18. yılı
KÜTAHYA (AA) - Eğitim Bir Sen Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçan, 28 Şubat sürecinin Türkiye tarihinin en karanlık dönemi olduğunu belirtti.Uçan,...

KÜTAHYA (AA) -  Eğitim Bir Sen Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçan, 28 Şubat sürecinin Türkiye tarihinin en karanlık dönemi olduğunu belirtti.

Uçan, yaptığı açıklamada, 28 Şubat postmodern darbesinin oluşturduğu maddi ve manevi tahribatının Türk milletini onlarca yıl geriye götüren bir etki ortaya koyduğunu ifade etti.

28 Şubat darbesiyle Türk milletinin maddi varlığının tarumar edilerek ekonomik yönden tahribat yapıldığını savunan Uçan, şunları kaydetti:

"Ancak asıl tahribat değerler üzerinde gerçekleştirilmiş, milletimizin bin yıllık medeniyet değerlerinden koparılması ve nesillerin köklerinden habersiz yetiştirilmesi için düşmanca tutum takınılmış ve hak-hukuk-adalet gibi kavramların ayaklar altına alındığı uygulamalara imza atılmıştır.  Postmodern darbenin asıl hedefi dindarlar olmuş, asıl tahribat dini kurumlar üzerinde gerçekleştirilmiştir. Yine tüm dünyanın gözü önünde apaçık işlenen bir fiille 28 Şubat sürecinin ticaret, ekonomi, medya, bürokrasi ve sözde sivil toplum kuruluşu ayaklarının yargı önüne hala çıkarılmamış olması, yargılamanın salt birkaç Türk Silahlı Kuvvetleri personeli üzerinden yürütülmesi yargılama sürecini başından beri sakatlamış olup hala sürmektedir. Kısacası gerçek failler hakkındaki hakikat örtbas edilmeye devam edilmekte, yargılama bir gösteriye dönüşmektedir."