29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
- AK Parti Kütahya İl Başkanı Çetinbaş, mesaj yayımladı

KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çetinbaş, mesajında, 92 yıl önce büyük mücadele ve savaşlar sonunda her türlü övgünün üzerinde gerçekleşen fedakarlıklarla bir milletin dirilişinin ilan edildiğini hatırlattı.

Cumhuriyet tarihinde gerçekleştirilen atılım ve ilerlemelerin Türk milletinin kısa bir sürede neleri başarabileceğinin en güzel örneğini oluşturduğunu ifade eden Çetinbaş, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet, Türk milletinin üretken gücünü ortaya çıkarmış, ona uygar dünyanın kavram ve değerleriyle tanıştırmış, Türkiye Cumhuriyeti gelişen ve kalkınan bir dünya devleti olma kıvancına erişmiştir. 92 yıl sonra bu kıvanç ile daha güçlü bir azim ve kararlılıkla gelişme yolunda başarı ile devam etmektedir. Cumhuriyetimizin 92. yılında ülkemiz topyekün olarak 2023 Türkiye'sinin hedeflerine koşar adım ilerlemektedir. Hedeflerimiz büyük, inancımız yüksek bu yolda milletimize olan güvenimiz tamdır. 92 yıl önce bu aziz millet tarafından tüm dünyaya haykırılan 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' anlayışına sahip çıkıp, milletin iradesine inanarak yürütülen başarılı çalışmalar ile ülkemizin geleceği her geçen gün daha parlak ve müreffeh olacaktır."