30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Çetinbaş, Türk halkının demokrasi ve...

KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çetinbaş, Türk halkının demokrasi ve bağımsızlıktan asla taviz vermeyeceğini ifade ettiği mesajında şunları ifade etti:

"30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk 'ü silah arkadaşlarına, ülkemizin bağımsızlığı için canlarını feda eden şehitlerimize ve kahraman gazilerimize saygı ve minnetle anıyoruz. Kütahya'mızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve 30 Ağustos Zafer Bayramının 93. yıl dönümünü kutluyoruz. 30 Ağustos Zaferi'nin 93. yıl dönümünde, bütün olumsuzluklara rağmen düşmanı yenilgiye uğratmış mazlum milletlere yol göstermiş bir milletin temsilcileri olarak tam bağımsızlığa dayalı onurlu duruşumuzla Mustafa Kemal Atatürk 'ün gösterdiği hedeflere ulaşma kararlılığını bir kez daha vurguluyoruz. Türk milleti ve onun içinden doğan Türk ordusu, 30 Ağustos'ta, dünyada benzersiz bir mücadele ile işgal kuvvetlerine kesin bir yenilgiye uğrattı. Bu nedenle 30 Ağustos, 'Ya İstiklal Ya Ölüm' parolasıyla tam bağımsız yaşama bilincine ulaşmış bir ulusun, çağdaş, demokratik, laik bir devletin temelleri atılmış oldu millet olarak çağdaş topluma, demokrasiye ve bağımsızlığımıza sahip çıkarak vatanımız ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için yılmadan yolumuza devam ettik."

Son günlerde yaşanan terör saldırılarını da değinen Çetinbaş, " PKK terör örgütü adı altında iç ve dış güçlerden gelen hain saldırıların esas amaçları, Türkiye'yi savunma gücünden yoksun bırakmak. Bu saldırılara karşı başımızı her dönemde dik tutarak cumhuriyetimizi, temel değerlerinden ödün vermeden sonsuza dek yaşatacağız. Cumhuriyetimizin sağlam temellerine ve sarsılmaz ilkelerine dayanarak sürekli büyüyen ve gelişen Türkiye, bu değerler sayesinde yarınlara güvenle bakabilmektedir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyor ve aziz milletimizin Zafer Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerini kullandı.