30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
- Kütahya'da kutlamalar çerçevesindeki bazı etkinlikler ve Zafer Bayramı resepsiyonu iptal edildi

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Valiliği, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamındaki bazı etkinliklerin ve Zafer Bayramı resepsiyonunun iptal edildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 30 Ağustos Zafer Bayramı'na ilişkin Başbakanlık genelgesinin Resmi Gazete 'de yayımlandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Başbakan sayın Ahmet Davutoğlu imzasıyla yayımlanan genelgede, "Son günlerde meydana gelen terör olayları nedeniyle, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinin sadece çelenk koyma ve tebrikleri kabul şeklinde icra edilmesi diğer şenlik, konser, eğlence ve kutlama faaliyetlerinin yapılmaması uygun görülmüştür" ifadesi yer aldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı'na ilişkin Başbakanlık genelgesi gereğince Kütahya'daki şenlik, konser, eğlence ve kutlama faaliyetleri de iptal edildi. 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri Kütahya merkezde saat 09.00'da Atatürk Anıtına çelenk sunma töreniyle başlayacak. Tebrikatların kabulü programı ise saat 09.15'te başlayacak. Zafertepe'de gerçekleştirilecek olan Zafer Abidesine çelenk sunma töreni saat 14.30'da gerçekleştirilecektir. İlçelerimizde de İlçe tören komitelerinin kararlaştırdığı saat ve yerde çelenk sunma ve tebrikatların kabulü programları gerçekleştirilecektir."

Açıklamada ayrıca, Zafer Bayramı resepsiyonunun gerçekleştirilmeyeceği de ifade edildi.