30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Yılmaz, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yılmaz, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün önderliğinde 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos 1922 de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarının kurtarıldığını hatırlattı.

Bu savaş neticesinde Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuştuğunu belirten Yılmaz, şunları ifade etti:

"Cumhuriyetimize hayat veren aziz milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen büyük zaferinin 93. yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz. 30 Ağustos Zaferi, yüce Türk milletinin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı bir destandır. Gazi Mustafa Kemal, 'Milli tarihimiz çok büyük ve parlak zaferlerle doludur. Fakat Türk milletinin burada kazandığı zafer kadar neticeli ve bütün tarihe, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni yön vermekle, kesin tesirli böyle bir meydan muharebesi hatırlamıyorum' diyerek 30 Ağustos Zaferinin tarihteki yerini ortaya koymuştur.  Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk başta olmak üzere, vatanları uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun."