AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
- "Dünyanın en önemli üçüncü boğaz köprüsünü yapıyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yapıyoruz. Birinci köprüyü Japonlar, ikincisini İngilizler yaptı, üçüncüyü ise sizin çocuklarınız yapıyor, üzerinde 'Türk malı' yazacak. İsterler mi kardeşlerim, istemezler"

KÜTAHYA (AA) - AK  Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Dünyanın en önemli üçüncü boğaz köprüsünü yapıyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yapıyoruz. Birinci köprüyü Japonlar, ikincisini İngilizler yaptı, üçüncüyü ise sizin çocuklarınız yapıyor, üzerinde 'Türk malı' yazacak. İsterler mi kardeşlerim, istemezler" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Kütahya'nın Domaniç ilçesine gelen Özdağ, vatandaşlara hitap etti.

Özdağ, AK Parti 'nin 13 yılda 9 seçim kazandığını belirterek, şöyle konuştu:

"Sizin oylarınızla bir köylü çocuğu parlamentoya gitti. Bir köylü çocuğu, AK Parti'nin genel başkan yardımcısı oldu. Buradakilerin hepsi öyle; ya işçi çocuğu ya memur çocuğu ya köylü çocuğu. Anadolu 'nun Meclis'e gidiyor. Köylü çocuklarını, başörtülüleri istemiyorlardı. Çocuklarınızı başörtülü diye okutmadılar. Biz o yasağı kaldırdık. Şimdi bizi niye istemiyorlar, söyleyeyim. Dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz. Batı dünyası bunun ister mi? Dünyanın ikinci büyük barajını Artvin'e yaptık. Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'da 122 baraj yapıyoruz. Dünyanın en önemli üçüncü boğaz köprüsünü yapıyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yapıyoruz. Birinci köprüyü Japonlar, ikincisini İngilizler yaptı, üçüncüyü ise sizin çocuklarınız yapıyor, üzerinde 'Türk malı' yazacak. İsterler mi kardeşlerim, istemezler."

Daha sonra Özdağ, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babaannesi, Ertuğrul Gazi'nin annesi, "Devlet Ana'' olarak bilinen Hayme Ana'nın türbesini ve külliyesini ziyaret ederek, kabri başında dua etti.

Özdağ'a Domaniç ziyaretinde, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu ve İshak Gazel ile İl Başkanı Ali Çetinbaş eşlik etti.