AK Parti Kütahya İl Başkanlığı'na Çetinbaş aday oldu

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı'na Çetinbaş aday oldu
AK Parti Kütahya İl Başkanlığı'na Çetinbaş aday oldu
KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya İl Başkanlığının 25 Ocak'ta gerçekleştirilecek kongresi için il başkanlığına Ali Çetinbaş, aday oldu.AK Parti Kütahya...

KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya İl Başkanlığının 25 Ocak'ta gerçekleştirilecek kongresi için il başkanlığına Ali Çetinbaş, aday oldu.

AK Parti Kütahya İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan mevcut il başkanı İshak Gazel, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile aday adaylarının İstanbul 'da bir görüşme yaptıklarını ve Ali Çetinbaş isminin belirlendiğini söyledi.

Çetinbaş da kendisinin il başkanlığı için adaylık ortaya koymadığını bu yüzden de üzerinde sorumluluk hissetmeye başladığını dile getirdi.

Kimseyi zora sokmadan bir fedakarlık yarışında bulunduklarını belirten Çetinbaş, şöyle konuştu:

"Mevcut il başkanımız, bu süreci nezaketle, herkesin fikrine saygı göstererek götürdü. Şimdi de devrediyor. Rabbim bana da böyle bir toplantıyla bırakmayı nasip eder. Bu çıkacağımız yolda bizlere destek olunuz, kırgınlık ve küskünlük istemiyorum. Elbette, farklı arkadaş ve kardeşlerimiz olacak. Her geçen gün büyüyoruz. Fakat sınırlı sayıdayız. Ama ben inanıyorum, teşkilatımıza yeni insanlar kazandırdıkça, gücümüz daha da aratacaktır. Allah'ım bize, dünyada ve ahirette iyilikler nasip etsin ve cehennem azabından korusun. Bu yolda bu makamı bize bir güç vesilesi olarak gösterip, insanları ve kardeşlerimizi kırmadan, kimsenin hakkını almaktan korusun. İyi ve doğru durmak adına dosdoğru hizmet etmek nasip etsin. İnşallah genel manada elimizden gelen her şeyi yaparız. 25 Ocak günü yapılacak olan kongremize basın mensubu arkadaşlarımızı davet ediyorum. Allah utandırmasın."

Toplantıya katılan, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Hasan Fehmi Kinay, Vural Kavuncu, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz ve Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz da birer konuşma yaparak, Çetinbaş'a hayırlı olması temennisinde bulundu.