AK Parti Kütahya İl Başkanlığında temayül yoklaması yapıldı

AK Parti Kütahya İl Başkanlığında temayül yoklaması yapıldı
AK Parti Kütahya İl Başkanlığında temayül yoklaması yapıldı
KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya İl Başkanlığı, 7 Haziran genel seçimlerinde ilden aday adayı olanlar için temayül yoklaması gerçekleştirdi.Kentteki...

KÜTAHYA (AA) - AK Parti Kütahya İl Başkanlığı, 7 Haziran genel seçimlerinde ilden aday adayı olanlar için temayül yoklaması gerçekleştirdi.

Kentteki bir otelin salonunda yapılan temayül yoklamaları için AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Düzce Milletvekili Osman Çakır, Uşak Milletvekili Mehmet Altay'dan oluşan komisyon kuruldu.

Partililer, Kütahya'da aday olarak görmek istediği 4 kişiyi belirlemek üzere sandık başına gitti. 

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, burada yaptığı konuşmada, temayül yoklamasının sayımının komisyon üyelerince genel merkezde yapılacağını söyledi.

Sonuçların genel merkezdeki komisyonlar tarafından değerlendireceğini aktaran Çetinbaş, "Sonuçlar açıklanmayacak. Temayül yoklaması aday seçiminde destekleyici unsur olarak önemli ama belirleyici kriter değildir. Aday belirleme sürecinin ikinci kısmında aday adayları yüz yüze mülakatlara katılacak. Yoklamanın ülkemiz, kentimiz ve aday adaylarımıza hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, 44 aday adayı için delegeler tarafından oy kullanıldı.