AK Parti Kütahya Milletvekili Kavuncu:

AK Parti Kütahya Milletvekili Kavuncu:
AK Parti Kütahya Milletvekili Kavuncu:
- "Hazırladığımız proje kapsamında Sağlık Bakanlığı'na yaptığımız talep ve görüşmeler sonucunda, Selçuklu mimari tarzında hazırlanmış 2 bin 600 metrekare oturma alanında 7 bin 400 metrekare kapalı alana sahip 4 blokluk bir Sağlık Kompleksi yapılmasına karar verildi"

KÜTAHYA (AA) - AK Parti  Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, " Hazırladığımız proje kapsamında Sağlık Bakanlığı'na yaptığımız talep ve görüşmeler sonucunda, Selçuklu mimari tarzında hazırlanmış 2 bin 600 metrekare oturma alanında 7 bin 400 metrekare kapalı alana sahip 4 blokluk bir Sağlık Kompleksi yapılmasına karar verildi" dedi.

Kavuncu, Tavşanlı ilçesinde yaptığı açıklamada, ilçedeki Sağlık Caddesi'inde eski Devlet Hastanesi, Verem Savaş Dispanseri ve sağlık ocağının bulunduğu alanda kapsamlı bir sağlık kompleksini planlandığını bildirdi.

Siyaseti insana hizmet olarak gören bir anlayışın temsilcisi olduklarını belirten Kavuncu, şunları kaydetti:

"Tavşanlı ilçemiz adına önemli bir boşluğu dolduracak olan Tavşanlı Sağlık Kompleksi'nin duyurusunu yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kavaklı Mahallesi Sağlık Caddesi üzerinde bulunan Eski Devlet Hastanesi'nin 2007 yılında yeni binasına taşınması sonucunda bu binada halen 10 birimlik Ağız Diş Sağlığı Merkezi ve 7 hekimlik Aile Sağlı Merkezi hizmet veriyordu. Aynı arsa üzerinde yine Verem Savaş Dispanseri 1959 yılında, Sağlık Ocağı ise 1993 yılında hizmete girmişti. Bu üç binanın bulunduğu arsanın toplamı 8 bin 148 metrekaredir. Binalar çok eski olup deprem güvenliği de yok. Hazırladığımız proje kapsamında Sağlık Bakanlığı'na yaptığımız talep ve görüşmeler sonucunda, Selçuklu mimari tarzında hazırlanmış 2 bin 600 metrekare oturma alanında 7 bin 400 metrekare kapalı alana sahip 4 blokluk bir Sağlık Kompleksi yapılmasına karar verildi. Bu kompleks içerisinde İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Yaşam Merkezi, Kanser Erken Teşhis Eğitim Merkezi (KETEM), İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Birimi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri, 15 Üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve 100 kişilik toplantı salonu yer alacaktır. Blokların yerleşim planlarının hazırlanmasında bahçedeki mevcut ağaçların korunması da göz önüne alınmıştır. Proje ek yatırım bütçesi ile yatırım programına alınmış olup çalışmalara başlanılmıştır."