AK Parti'nin 14. kuruluş yıl dönümü

AK Parti'nin 14. kuruluş yıl dönümü
AK Parti'nin 14. kuruluş yıl dönümü
- AK Parti Kütahya Milletvekili Gazel: - "Yüz yıllık cumhuriyet kazanımları ve yarım asrı geçen demokrasi tecrübemize dayanarak, son 13 yılda AK Parti iktidarıyla girdiğimiz bir toparlanma döneminden sonra tam bir özgüven içerisinde 21. yüzyıla giriyoruz"

KÜTAHYA (AA) -  AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, ''Yüz yıllık cumhuriyet kazanımları ve yarım asrı geçen demokrasi tecrübemize dayanarak, son 13 yılda AK Parti iktidarıyla girdiğimiz bir toparlanma döneminden sonra tam bir özgüven içerisinde 21. yüzyıla giriyoruz' dedi.

Gazel, AK Parti'nin kuruluşunun 14. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye'nin artık tarihin akışı içerisinde bir nesne değil, bu akışı yönlendiren bir özne olduğunu söyledi.

Partisinin kurulduğu günden bu yana milletle aynı istikamette siyaset yaptığını ve bu çizgisinden asla ayrılmayacağını dile getiren Gazel, şunları bildirdi:

''AK Parti, bu ülke içerisindeki Türk, kürt, alevi sünni ebedi kardeşliğinin ve toplumsal birliğin teminatıdır. AK Partiyi girdiği her seçimde birinci yapan bu ebedi kardeşlik hukukunun yansımasıdır. Bu milletin her bir ferdinin gönlünden gizli gizli giden yol, kurucu genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile genel başkanımız ve başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'na ve bu kadim davanın temsilcisi AK Partimize çıkmaktadır. Başta genel başkanımız ve başkanımız Ahmet Davutoğlu olmak üzere, tüm teşkilatlarımızla birlikte tarihin bize yüklediği misyon olan kadim bilincin şuuruyla hareket ediyoruz. Bu çerçevede AK Partimizin 14'üncü yılının hayırlara vesile olmasını temenni eder, daha nice 14 yılları birlikte yaşamak arzusuyla başta AK Parti teşkilatlarımız olmak üzere milletimize huzur, refah ve güven dolu bir gelecek dilerim.''

- "AK Parti, çizgisini değiştirmeden yürümeye devam edecektir"

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz ise AK Partinin Türk demokrasi tarihinde önemli bir dönemin başlangıcı olduğunu bildirdi.

Korkmaz, AK Parti'nin Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'nin hayallerini gerçekleştirmek için 14 Ağustos 2001'de kurulduğunu anımsattı.

Yüce Türk milletinin geçen 14 yıl içinde huzur, güven ve istikrarın yanında olduğunu ve AK Parti'yi her zaman birinci parti yaptığını dile getiren Korkmaz, şunları kaydetti:

"Bunun için harcanan tüm bu çabaların yanında başta sayın başbakanımız ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu olmak üzere, tüm AK kadrolar, ülkemizi ileriye götürme adına milletimizle omuz omuza hareket ederek 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine inanç ve azimle yürümüş ve yürümeye de devam edecektir. Bugün bu birlik ve beraberliğimizi bozmak için çabalayan her türlü iç ve dış güçler her fırsatta AK Parti iktidarımızla halkı karşı karşıya getirebilmenin arayışı ve çabası içindedirler. Halkımız bu oyunları görerek, devletine ve birbirine milletçe bağlılığını da her zaman muhafaza etmektedir. Bu beraberliği ve huzurumuzu da bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. AK Parti, çizgisini değiştirmeden demokrasi ve hizmet aşkıyla  dünya  siyasetinde takdir ve övgüyle karşılanan parti olmaya devam edecektir."