AK Parti'nin kuruluşunun 14. Yılı

AK Parti'nin kuruluşunun 14. Yılı
AK Parti'nin kuruluşunun 14. Yılı
- İl Başkanı Ali Çetinbaş: "14 Ağustos 2001 tarihinde kurularak Türk siyaset tarihine yeni bir sayfa açan Adalet ve Kalkınma Partisi, 14'üncü kuruluş yıl dönümünü gurur ve kıvanç ile kutlamaktadır"

KÜTAHYA (AA) -  AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, 14 Ağustos 2001 tarihinde kurularak Türk siyaset tarihine yeni bir sayfa açan AK Partinin, 14'üncü kuruluş yıl dönümünü gurur ve kıvanç ile kutladığını, milletin özünden doğan, Türkiye 'nin en güçlü partisi olduğunu bildirdi.

Çetinbaş, AK Parti'nin kuruluşunun 14. yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın gençlik yıllarından itibaren siyasi hayatında, davranışlarıyla, yaşayışı ve duruşu ile liderlik özellikleriyle millete güven ve istikrar telkin eden ve AK Partinin partileşmesinin yegane önderi olduğunu söyledi.

AK Partinin, 14 Ağustos 2001 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları tarafından kurduğunu hatırlatan Çetibaş, şunları kaydetti:

"AK Parti, örneğine az rastlanır bir zamanda milletin gönlünde taht kurarak 2002 yılının kasım ayında iktidara gelmiştir. İktidara geldiği günden bugüne ekonomiden, demokratikleşmeye, sosyal hayattan, özgürlüklere kadar birçok alanda cumhuriyet tarihinde yapılamayan yeniliklere imza atılmıştır. Türkiye artık bölgesinde ve dünyada söz sahibi konumunda olan bir ülke haline gelmiştir. Bütün bu reformlarda liderinden tabana kadar Türkiye sevdalısı AK kadroların öz verili çalışmaları ve milletimizin bu kadrolara yıllarca gösterdiği teveccüh sayesinde olmuştur. Milletimiz, ilk defa söz verdiği işleri yapan, sözünün arkasında duran, gece gündüz durmaksızın çalışan, ülke içinde ve dışında hakkını hukukunu güçlendiren, samimi bir lider ve siyasi kadroları ile karşılaşmıştır.

Milletimiz, 'Yaratılanı severiz yaratandan ötürü' anlayışıyla hareket eden yepyeni siyasi hizmet kadroları ile muhatap olmuştur. İşte bu aziz millet 14 yıl içinde, her alanda huzur, güven ve istikrarı ön planda tutan kurucu lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı 2014 yılında 13'üncü kuruluş yıl dönümünde 12'inci cumhurbaşkanı yaparak hak ettiği makama getirmiştir. Kurucu genel başkanımız, cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra genel başkanlık ve başbakanlık görevini devralan sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, AK Partinin yeni genel başkanı olarak partimizin aynı temel vizyonu ve misyonuyla tüm kadrolarıyla birlikte başarılı çalışmalara imza atmış, yatırım ve icraatlar hız kesmeden devam etmiştir. Her zaman devletin ve milletin bekasını ön planda tutan AK Parti, 7 Haziran 2015 seçimlerinde aziz milletimizin teveccühleriyle tecelli eden meclis tablosuna saygı göstermiş, büyük bir anlayışla karşılamıştır."

Çetinbaş, son günlerde artan terör olaylarına da değinerek, şöyle devam etti:

"Bazı hain iç ve dış odaklar tarafından yaratılmaya çalışılan terör ve kaos ortamı içinde yürütülen bu zorlu çalışmalarda ülkemizin her alandaki menfaatleri, milletimizin güveni, ülkemizin istikrarının sürmesi AK Parti tarafından tek koşul ve amaç kabul edilmektedir. Memleket huzurunu ve istikrarı yok etmeye yönelik yapılan tüm saldırılara rağmen inanıyoruz ki güçlü ülkemiz bu sorununda üstesinden gelecektir. Başbakanımız ve genel başkanımız sayın Ahmet Davutoğlu tarafından yürütülen bu çalışmaları ve görevin ülkemiz ve milletimiz adına hayırla sonuçlanması en büyük dileğimizdir."