Altıntaş'ta "Gard Hatıra Ormanı" oluşturuldu

Altıntaş'ta "Gard Hatıra Ormanı" oluşturuldu
Altıntaş'ta "Gard Hatıra Ormanı" oluşturuldu
KÜTAHYA (AA) - Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, Altıntaş ilçesinde bazı solunum yolu hastalıklarına iyi geldiği gerekçesiyle seçilmiş fidanların yer...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, Altıntaş ilçesinde bazı solunum yolu hastalıklarına iyi geldiği gerekçesiyle seçilmiş fidanların yer aldığı "Gard Hatıra Ormanı" ağaçlandırması gerçekleştirildi.

Bölge İbrahim Ergüven, yaptığı açıklamada,  Dünya Sağlık Örgütü tarafından kurulan ve kronik solunum hastalıklarına karşı küresel işbirliğine destek olmak üzere bu projeyi gerçekleştirdiklerini bildirdi.

"Havayı özgürce solumak insani bir haktır" felsefesinden hareketle bu hatıra ormanını kurduklarını belirten Ergüven, şunları kaydetti:

"Projemiz, insanların daha temiz hava soluması ve daha rahat nefes alabilmesi hedefini gerçekleştirmeyi amaçlıyor. KOAH, astım, tüberküloz, suçiçeği zatürresi, akciğer kanaması, akciğere kanser yayılımı, akciğer patlaması gibi kronik solunum yolu hastalıklarının seçilmiş ağaçlardan oluşan 'GARD' ormanları ile tedavilerine katkı sağlanabilmesi ve vatandaşların polenlerden etkilenmeden bu ormanlarda güzelce vakit geçirebilmesi amaçlanıyor."

Fidan dikim törenine, Altıntaş İlçe Kaymakamı Mehmet Alparslan, Kütahya Orman İşletme Müdürü Savaş Ünle, Altıntaş İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Emel Yakaracı, Hastane Müdürü Mustafa Birinci ve davetliler katıldı.