Anneler Günü

Anneler Günü
Anneler Günü
KÜTAHYA (AA) - CHP Kütahya Milletvekili adayı Fazıl Kasap, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Kasap mesajında, annelerin, hayatın en latif,...

KÜTAHYA (AA) - CHP Kütahya Milletvekili adayı Fazıl Kasap, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kasap mesajında, annelerin, hayatın en latif, en pak ve en saf güzelliklerini hissettiren manevi değere haiz olduklarını bildirdi.

Annelerin karşılıksız sevgi, fedakarlık ve emeklerinin hiçbir maddi değer ile ölçülemeyecek kadar mukaddes olduğunu ifade eden Kasap, şunları kaydetti:

"Şefkat ve sevginin timsali olan annelerimiz aynı zamanda aydınlık Türkiye 'nin gerçek mimarlarıdır. Onların bir nakkaş edasıyla ilmek ilmek sevgiyle dokudukları yürekler, bu ülkenin huzuru, sükunu, barışı ve her alanda çağdaş Türkiye'nin inşasının yegane sigortasıdır. Annelerin hududu olmayan sevgi pınarlarından evlatlarının yüreklerinde inkişaf eden umutlar, hem ülke sathında hem de evrensel bazda barışın ve kardeşliğin de güvencesi olacaktır. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed, 'cennet annelerin ayakları altındadır' sözü ile o kutsal mertebeye işaret etmiştir. Bu anlamlı günde hayatlarını çocuklarına adamış, sevginin ve saygının en iyisine layık olan annelerimizin ve yüreği annelik duygusuyla dolu olan tüm kadınlarımızın, Anneler Gününü yürekten kutluyorum."