"Avrupa'nın renkleri" Simav'da

"Avrupa'nın renkleri" Simav'da
"Avrupa'nın renkleri" Simav'da
KÜTAHYA (AA) - Avrupa Birliği'nin (AB) "Avrupa'nın Renkleri Projesi" kapsamında İsveç, Belçika ve Romanya'dan 15 kişilik öğretmen heyeti, Simav...

KÜTAHYA (AA) - Avrupa Birliği'nin ( AB ) "Avrupa'nın Renkleri Projesi" kapsamında İsveç, Belçika ve Romanya'dan 15 kişilik öğretmen heyeti, Simav ilçesine geldi.

Proje kapsamında 4 Eylül Ortaokuluna gelen heyeti, Okul Müdürü Mehmet Ceylan çiçeklerle karşılayarak, ilçeyi ziyaret etmelerinden dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

Okulun müdür yardımcısı ve Proje Koordinatörü Safa Arslan da daha önce kendi okullarından 15 kişilik ekiple Avrupa'ya gittiklerini hatırlattı.

Bu projenin okula, öğretmenlere yeni düşünce ve oluşumlar kazandırdığını belirten Arslan, "Farklı kültürler, coğrafyalar tanıdık. Yeni dostlar edindik. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Bu proje ile hayata ve eğitime bakış açımızı genişlettik. Bugün de yabancı konuklarımız okulumuza geldi. Misafirlerimizi okulumuzda ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. 2 gün sürecek proje çalışmasında misafirlerimiz ilçemizde uygulanan eğitim sistemi hakkında bilgi alacak. Daha sonra ülkelerimizde uygulanan eğitim sistemleri hakkında karşılıklı istişare edeceğiz.  Böyle projelerin ülkemiz ve eğitimimiz açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Daha sonra heyet, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri Özgür Yıldız ve Hasan Atalay'ın katıldığı toplantıda bir araya geldi.