Başbakan Davutoğlu'na destek için yollara çıktı

Başbakan Davutoğlu'na destek için yollara çıktı
Başbakan Davutoğlu'na destek için yollara çıktı
-Başbakan Davutoğlu ve AK Parti'ye destek amacıyla Kocaeli'den Türkiye turuna çıkan Erol Özavcı, Kütahya'ya geldi

KÜTAHYA (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AK Parti 'ye destek için Kocaeli'den yola çıkan Erol Özavcı, başlattığı Türkiye turu kapsamında Kütahya'ya geldi.

Başbakan Davutoğlu'nun fotoğrafı ve AK Parti amblemi kaplı otomobiliyle Zafer Meydanı'na gelen Özavcı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 2010'da yapılan DSP'nin Olağan Genel Kurulu'nda genel başkan adayı olduğunu hatırlattı.

Daha sonra bu konuda hata yaptığını düşünerek AK Parti'de siyaset yapmaya başladığını anlatan Özavcı, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu dile getirdi.

Bunun için Başbakan Ahmet Davutoğlu'na destek olabilmek için Türkiye turuna çıktığını aktaran Özavcı, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce de AK Partimizin kurucusu, Cumhurbaşkanı adayımız, dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan 'a destek vermek amacıyla Türkiye turu yapmıştım. AK Parti'den önce Türkiye'nin konumunu hepimiz biliyoruz. Hayat pahalılığı, işsizlik, enflasyon, siyasi kavgalar. Türkiye'nin kaderi bu olmamalıydı. AK Parti geldiğinden bugüne Türkiye Ortadoğu'da ve dünyada önemli bir rol oynadı. AK Parti'ye inanan, güvenen bu millet ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma kadar büyük çağ atladı."

Özavcı, tur kapsamında bugüne kadar 33 il gezdiğini, 7 Haziran'a kadar turuna devam edeceğini de sözlerine ekledi.