Başkan Saraoğlu, Kadın Meclisi ile bir araya geldi

Başkan Saraoğlu, Kadın Meclisi ile bir araya geldi
Başkan Saraoğlu, Kadın Meclisi ile bir araya geldi
KÜTAHYA (AA) - Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, belediyenin sosyal projelerinden olan "Kadın Meclisi" üyeleri ile bir araya gelerek,...

KÜTAHYA (AA) - Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, belediyenin sosyal projelerinden olan " Kadın Meclisi" üyeleri ile bir araya gelerek, onların Anneler Günü 'nü kutladı.

Saraoğlu, burada yaptığı açıklamada, kadınların sosyal hayata katılmaları ve onların sesi olması amacıyla meclisin kurulduğunu söyledi.

Kadın Meclisi üyeleri nezdinde tüm kadınların Anneler Gününü kutladığını belirten Saraoğlu, şunları kaydetti:

"Kadınlar, her alanda yer almalıdırlar. Kadın Meclisi kurulduğu ilk andan itibaren yoğun bir gündemle çalışmalarını sürdürmektedir. İlk projeniz olan 'Hamarat Hanımlar El İşi Pazarı' büyük ilgi görmüş, hem hanımlar hem de vatandaşlar projenin hayata geçmesinin olumlu olduğu yönündeki görüşlerini dile getirmişlerdir. Düzenlenen toplantılarda birçok konu görüşülmektedir. Biliyoruz ki sosyal hayatta sadece anne olarak vasıflandırılan kadınlar, aslında toplumumuzun yapı taşlarıdır. Bu bakımdan kadınların aktif olarak hayatın içinde yer alması, toplumumuzun daha iyiye ve ileriye gidebilmesi için gereklidir."