Beşkarış Barajı'ndaki inşaat çalışmaları

Beşkarış Barajı'ndaki inşaat çalışmaları
Beşkarış Barajı'ndaki inşaat çalışmaları
KÜTAHYA (AA) - Altıntaş ilçesinde inşa edilen Beşkarış Barajı'nın ilk kısmının tamamlandığı bildirildi.Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri...

KÜTAHYA (AA) - Altıntaş ilçesinde inşa edilen Beşkarış Barajı'nın ilk kısmının tamamlandığı bildirildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Beşkarış Barajının iki aşamadan oluştuğu, projenin tamamlanmasıyla toplamda 96 bin 860 dekar zirai araziye sulama imkanı sağlanacağını belirtildi.

Projeyi, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun da yakından takip ettiği dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kütahya'nın Altıntaş ilçesi Beşkarış Barajı sulama inşaatında çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Bu yılın, sulama sezonuna yetiştirilmesi hedeflenen projede, yüzde 90 fiziki gerçekleşme sağlandı. Birinci kısım hattında kazı, boru imalatı çalışmaları, sanat yapısı imalatları ve yedek hatların kazıları bitirildi. İki aşamada tamamlanacak olan Beşkarış Barajı sulama inşaatı, işinin birinci kısmı ile 23 bin 20 dekar zirai araziye su sağlayacak. Sulama alanının ikinci kısım projesinin ise önümüzdeki ay ihalesi gerçekleştirilecek. İkinci kısımda bulunan toplam 73 bin 840 dekar zirai arazi ise yüksek basınçlı borulu sistemle sulanacak."