Bir yastıkta tam 65 yıl

Bir yastıkta tam 65 yıl
Bir yastıkta tam 65 yıl
- Ömürlerinin son demlerini huzurevinde geçiren 65 yıllık evli çift, bu kadar uzun süre aynı yastığa baş koymalarını karşılıklı sevgi ve saygılarına bağlıyor - Veysel Günay: "Eşimi çok seviyorum. Sevmezsem zaten 65 yıl geçirilmezdi. Bir yastıkta yatmazdı insan, 65 yıl sevmeseydik" - Fatma Günay: "Evliler birbirine tutkun, sevgili, saygılı ve geçimli olmalı"

KÜTAHYA (AA) - HADİ ŞENGÜL - Kütahya Valiliği Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yaşayan Veysel (84) ve Fatma Günay (80) çifti, tam 65 yıldır aynı yastığa baş koymalarına rağmen yeni evliymiş gibi el ele tutuşarak birbirlerine sevgilerini dile getiriyor.

Veysel Günay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, senelerce Kütahya'nın Emet ilçesi Uzunçam köyünde bir maden ocağında çalıştıktan sonra 1981 yılında emekliye ayrıldığını söyledi.

Kütahya'ya gelmeden önce Manisa'nın Akhisar ilçesinde bir huzurevinde barındıklarını belirten Günay, "Bu huzurevine geleli 9 ay oldu. Burası çok iyi, Allah'a şükürler olsun. Eşimle 65 senedir bu yaşıma kadar yaşadık. Allah ömür veriyor, biz de yaşıyoruz" diye konuştu.

Günay, eşiyle bir kez hacca, birkaç defa da umreye gittiklerini anlattı.

Haccın isteyen herkese nasip olmasını dileyen Günay, şunları kaydetti:

"Eşimi çok seviyorum. Sevmezsem zaten 65 yıl geçirilmezdi. Bir yastıkta yatmazdı insan, 65 yıl sevmeseydik. Muhakkak ki o beni seviyor, ben de onu seviyorum. Birbirimizle sevgiliyiz. Ölene kadar böyle devam edecek. Boşanan çiftler, bizim 65 yıldır bir arada yaşadığımızı görsün. Şimdi bakıyorsun birkaç yıl duruyorlar, hemen ayrılıyorlar, olmaz böyle. Huzurevindeki yöneticilerimizden Allah razı olsun. Yataklarımız o şekilde, temizlik o şekilde, hepsi birbirinden üstün. Günlük çamaşırlarımız yıkanıyor, yataklar her gün düzeltiliyor, süpürülüyor, temizleniyor. Daha başka ne olabilir. Hepsinden Allah razı olsun, hepsinden de memnunuz."

- "Boşananlardan hiç razı değilim"

Fatma Günay da her çifte kendilerininki gibi mutluluklar temenni etti.

Boşanan çiftleri anlayamadığını vurgulayan Günay, "Boşananlardan hiç razı değilim. Allah bir yastıkta kocatsın. Allah ömür versin. Evliler birbirine tutkun, sevgili, saygılı ve geçimli olmalı" ifadesini kullandı.

Huzurevinde görevli sağlık memuru Ahmet Büyüközer ise Veysel ve Fatma Günay çiftinin sağlık durumlarını yakından takip ettiğini belirtti.

İkisinin de gayet sağlıklı olduğunu ifade eden Büyüközer, "Çarşıya pazara çok rahat gidip gezerler. Kendi işlerini kendileri görürler. Birbirlerine karşı da çok büyük aşkları, sevgileri ve saygıları vardır. Ondan dolayı herhalde bu sağlık durumlarının iyi oluşu. İkisi de günde beş vakit namazlarını kılar, oruçlarını tutarlar. Sağlık ve sıhhatlerinin de buna borçlu olduklarını kendileri de söylüyor" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Maden

  ,

  Karşı

  ,

  manisa