CHP'nin Kütahya mitingi

CHP'nin Kütahya mitingi
CHP'nin Kütahya mitingi
- Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (2) - "7 Haziran'da sandığa giderken, geçen seçimlerde şu ya da bu şekilde CHP'ye oy vermemiş bir vatandaşımızı daha ikna edeceğiz" - "Türkiye'yi uçuracağım. Türkiye'yi dünyanın ve bölgesinin en güçlü ülkesi yapacağım. Üreten Türkiye. Önce üreteceğiz, sonra hakça bölüşeceğiz. İnsanca, hakça bir düzeni kuracağız"

KÜTAHYA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , "7 Haziran'da sandığa giderken, geçen seçimlerde şu ya da bu şekilde CHP'ye oy vermemiş bir vatandaşımızı daha ikna edeceğiz" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisi tarafından Zafer Meydanı'nda düzenlenen mitingde, AK Parti 'yi kastederek, vatandaşların 13 yıl önce oy verdiği partinin şimdi değiştiğini savundu.

Meydanlardan "Ankara'daki beylere seslendiğini" ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Siz hangi hakla, hangi yetkiyle garip gurebanın, mazlumun yanında olduğunuzu söylüyorsunuz? Siz önce çıkın şu millete altın klozetli tuvaleti bir anlatın bakalım. Bunun izahı yoktur. Bunlar 2002'de sizden oy isteyen insanlar değil. Bunlar değişti. Bunlar farklı bir sınıfın partisi artık. Bunlar yoksulları, ezilenleri savunmuyor, sadece kendi ceplerini düşünüyorlar. Sadece yandaşlarını düşünüyorlar. 7 Haziran'da sandığa gidip yoksulun hakkını koruyan, işçinin hakkını koruyan, çiftçini hakkını koruyan, emeklilinin hakkını koruyan, işsizin hakkını koruyan, 'Yoksulluğu 4 yıl içinde bitireceğim' diyen ve sözünün arkasında kapı gibi duran bir partiye, yani CHP'ye oy verecek misiniz? Kadın kardeşlerime söylüyorum: Komşunuzu, akrabanızı ikna edeceksiniz, diyeceksiniz ki 'Kardeşim, 13 yıl süre verdik. 13 yıldır tek başına yönetiyorlar. 13 yılda bırakın bir derdimizi çözmeyi, 17 milyon yoksul yarattılar. 6 milyon 250 bin işsizimiz var. 2 milyon Suriyelimiz var. Emekliye gelince para yok, 2 milyon Suriyeliye 5,5 milyar dolar para harcadıklarını söylüyorlar.' Tepkiyi sandıkta göstereceksiniz. Sandığa gideceğiz. Sizi soyan, halkı soyan bir iktidardan hesabını soracaksınız. Demokrasi budur. 7 Haziran'da sandığa giderken, geçen seçimlerde şu ya da bu şekilde CHP'ye oy vermemiş bir vatandaşımızı daha ikna edeceğiz."

- "Bütün annelerin oyuna talibim"

Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan 4 yıllığına yetki istediğini yineledi.

Bir hükümetin varlık nedeninin, ülkesinde yoksulluğu ve işsizliği bitirmek olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir hükümetin varlık nedeni, emeklisini rahat ettirmektir, emekliyi torunlarından Ramazan, Kurban Bayramında saklanacak bir hale sokmamaktır. Ona hak ettiği emekli aylığını vermektir. Bunu savunan tek parti biziz, savunan tek lider biziz. 4 yıl içinde hiçbir anne 'yoksulum', 'çocuklarımı besleyecek gıda bulamıyorum' demeyecek. 4 yıl içinde her eve huzur, her eve bereket getireceğim. Sözüm sözdür, anneler. Bütün annelerin oyuna talibim. Sizin yaşam tarzınıza asla müdahale etmeyeceğim. Kimliğinize asla müdahale etmeyeceğim. Sizin mutfağınıza katkı yapacağım. Siz üzülmeyeceksiniz, huzur içinde yaşayacaksınız. Tek amacım bu."

Kemal Kılıçdaroğlu , CHP'nin Türkiye'de işsizliği bitireceğini ve sadece halk için çalışacaklarını söyledi.

Kendisinin, 100 yılın projesini açıkladığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Mega proje; Merkez Türkiye Projesi. İtiraz edemiyorlar, 'Bu proje yanlıştır' diyemiyorlar. Ne diyorlar? 'Efendim, ben bunu daha önce yazmıştım.' Yazmışsın, yazmış olabilirsin. Niye gereğini yapmadın, niye beni bekledin? Ben açıkladıktan sonra 'Ben de yazmıştım' diyorsun. Hadi canım sen de. Geç bakalım. Ben yapacağım. Türkiye'yi uçuracağım. Türkiye'yi dünyanın ve bölgesinin en güçlü ülkesi yapacağım. Üreten Türkiye. Önce üreteceğiz, sonra hakça bölüşeceğiz. İnsanca, hakça bir düzeni kuracağız" diye konuştu.

(Bitti)