Cinnet getirip 1 kişiyi öldürdüğü, 3 kişiyi yaraladığı iddiası

Cinnet getirip 1 kişiyi öldürdüğü, 3 kişiyi yaraladığı iddiası
Cinnet getirip 1 kişiyi öldürdüğü, 3 kişiyi yaraladığı iddiası
- Kütahya'nın Emet ilçesinde, cinnet getiren bir kişinin, 3 farklı yerde 4 kişiye ruhsatsız tabancasıyla ateş açtığı öne sürüldü - Olayda 1 kişi öldü, 3 kişi ağır yaralandı

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Emet ilçesinde, cinnet getiren bir besici tarafından 3 farklı yerde tabancayla vurulduğu ileri sürülen 4 kişiden biri öldü, 3'ü ağır yaralandı.

İddiaya göre, ilçede besicilikle uğraşan Mustafa Ö. (38), Kaymakamlık binası karşısındaki markette, bu  yerinin sahibi Adnan Güneş 'i, ruhsatsız tabancasıyla başından vurduktan sonra otomobiline binerek uzaklaştı.

Mustafa Ö, aynı silahla Eski Pazaryeri mevkisinde Gürpınar Köyü Muhtarı Rıza Doğan'ı (56) yaraladıktan sonra yine ilçe merkezinde Babukbey Camisi yanında kebapçılık yapan Mustafa Algül (55) ile onun yanında oturan Yeniceköy Kalkınma Kooperatifi Başkanı Himmet Öztaş'a (52) ateş edip kaçtı.

Yaralılar, 112 Acil Servis ekiplerince Emet Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Güneş, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi'ne sevk edilen Doğan, Algül ve Öztaş'ın hayati tehlikesi bulunduğu öğrenildi.

Katil zanlısı Mustafa Ö. ise bir süre sonra polis tarafından yakalandı. Şüphelinin, ailesiyle bir süredir sorunlar yaşadığı öğrenildi.

 


  ETİKETLER:

  Güneş

  ,

  ilçe

  ,

  katil

  ,

  ,

  cinnet

  ,

  kaymakamlık

  ,

  öldü