Demirci beldesinde ağaç kesimi iddiası

Demirci beldesinde ağaç kesimi iddiası
Demirci beldesinde ağaç kesimi iddiası
KÜTAHYA (AA) - Simav ilçesine bağlı Demirci beldesinde elektrik dağıtım firması tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen ağaç kesimi tepki...

KÜTAHYA (AA) - Simav ilçesine bağlı Demirci beldesinde elektrik dağıtım firması tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen ağaç kesimi tepki topladı.

Belde Belediye Başkanı Turan Sümer, AA gazetecilere yaptığı açıklamada, elektrik firmasının beldeden geçen hatlarına engel olunduğu için akasya ağaçlarını kestiğini iddia etti.

Yıllardır bu ağaçları büyütmek için çaba sarf ettiklerini belirten Sümer, şunları kaydetti:

"Bir ağaç 30-40 senede yetişiyor. Hangi zihniyet bu ağaçları bu şekilde kesti aklım almıyor. Kesmemiş sanki kıyım yapmış. Bu ağaçlar ilk kez mi kesiliyor. Ağaçları makul yerlerinden kesse kimse bir şey demeyecek. Kesilen ağaçları tekrar aşılarız. Ama bu kesim kasıtlı olarak yapılmış. Aşılama bile yapılamayacak şekilde kesilmiş. Resmen psikolojisi bozuk birileri bunları kesmiş. Normal insan bu ağaçları böyle kesemez. Belde mezarlığı önündeki 13 akasya ağacımızı katleden firma ekiplerinden şikayetçi olacağım. Mahkemeye vereceğim, bu memleket sahipsiz değil."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  İddia

  ,

  elektrik

  ,

  firma