Deprem Haftası

Deprem Haftası
Deprem Haftası
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikler kapsamında, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Ali Artun ve beraberindeki heyet,...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikler kapsamında, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Ali Artun ve beraberindeki heyet, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.

Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, toplumda deprem bilincinin oluşturulması ve depreme karşı daima hazırlıklı olunması amacıyla, her yıl 1-7 Mart tarihleri arasının Deprem Haftası olarak etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

Depremi sadece Deprem Haftası'nda ya da bir deprem olduğunda hatırlamak hiçbir soruna çözüm olmadığını belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

" Türkiye , Deprem Haritası'na göre bir kısmı 1. derece, bir kısmı 2. derece deprem kuşağında bulunan ilimiz, zaman zaman depremi ciddi olarak hissetmektedir. Toplum olarak bu tehlikeye karşı hazırlıklı olmak zorundayız. Bu haftada, ilimizde düzenlenecek olan etkinlikler ile depreme karşı farkındalık oluşturmak ve bu farkındalığın sürekliliğini sağlamak amacındayız. 'Afete Hazır Türkiye' eğitim kampanyası kapsamında yer alan 'Afete Hazır Okul' ve 'Afete Hazır Birey ve Aile ' eğitim modülleri ile halkımıza ve ilimizdeki tüm okullarımıza eğitim verilecektir. 'Afete Hazır Okul' eğitimleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte uygulanacaktır. Yapılacak olan eğitimler merkez ve diğer ilçelerimizde uygulanacaktır. Ayrıca planlanan etkinlikler kapsamında 5-7 Mart tarihlerinde Sera AVM'de 'Afetlere Hazır mısın? Hazırlıklı mısın?' temalı fotoğraf sergisi yapılacaktır."