Diyarbakır'daki öğrenciler için kitap kampanyası başlattı

Diyarbakır'daki öğrenciler için kitap kampanyası başlattı
Diyarbakır'daki öğrenciler için kitap kampanyası başlattı
KÜTAHYA (AA) - Kütahyalı bir genç, Diyarbakır Lice'deki bir ortaokulda görevli olan eşinin öğrencileri için kitap kampanyası başlattı.Kentte bir kamu...

KÜTAHYA (AA) - Kütahyalı bir genç, Diyarbakır Lice'deki bir ortaokulda görevli olan eşinin öğrencileri için kitap kampanyası başlattı.

Kentte bir kamu kurumunda çalışan Hakan Özkul, gazetecilere yaptığı açıklamada, Diyarbakır Lice'deki bir ortaokulda görevli olan eşinin öğrencilerinin okuyacak kitaba ihtiyacı olduğunu öğrendiğini belirterek, bunun üzerine oradaki öğrenciler için kitap ve kırtasiye malzemesi toplama kampanyası başlattığını söyledi.

Eşinin durumu kendisine bildirmesinin ardından harekete geçtiğini dile getiren Özkul, "Burada çeşitli sivil toplum kuruluşlarından, arkadaşlarımdan ve hayırseverlerden destek gördüm. Topladığımı yaklaşık 300 kitap ve bir miktar kırtasiye malzemesini kargo aracılığıyla eşime ve oradaki çocuklara ulaştıracağım" diye konuştu.

Özkul, kampanyanın devam edeceğini ve kendisine sosyal paylaşım hesabı üzerinden ulaşılarak kampanyaya destek verilebileceğini de sözlerine ekledi.