Dolandırılmaktan banka müdürü kurtardı

Dolandırılmaktan banka müdürü kurtardı
Dolandırılmaktan banka müdürü kurtardı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, telefonda kendisini polis olarak tanıtıp bankadaki parasını çekerek kendisine getirmesini isteyen yaşlı kişi, banka...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, telefonda kendisini polis olarak tanıtıp bankadaki parasını çekerek kendisine getirmesini isteyen yaşlı kişi, banka müdürünün dikkati sayesinde dolandırılmaktan kurtuldu.

Kadir Yüksel (77), AA muhabirine yaptığı açıklamada, telefonla arayan kişinin kendini polis olarak tanıttığını söyledi.

Bu kişinin, bankada bulunan parasını çekip kendisine getirmesini istediğini anlatan Yüksel, şöyle konuştu:

"Telefondaki şahıs bana, 'Sen 10 yıl önce ramazan ayında para kaybetmiştin' dedi. Evet, gerçekten de 10 yıl önce hacca gitmek için biriktirdiğim param vardı, onu kaybetmiştim ama bu olayı unutmuştuk. O zaman o para çalınıp gitmişti. 'Param yok ama yine de bankada 3-5 kuruş ev harçlığım vardır' dedim. Şahıs, 'Kimseye bundan bahsetme, bankaya git paranı çek ve emniyete getir, daha sonra bu paranı alıp yine istediğin bankaya yatırırsın' dedi. Bankaya gittim ve dolandırılmak üzere olduğumu anladım."

Bankanın Kütahya Merkez Şube Müdürü Vahdettin Kılıç da Yüksel'in kendisine gelerek olayı aktardığını dile getirdi.

Ona bu kişilerin dolandırıcı olabileceğini, kanmaması gerektiğini söylediğini ifade eden Kılıç, bunun üzerine şüphelinin hakaretler ederek telefonu kapattığını belirtti.