Domaniç'te halka Kur'an-ı Kerim ziyafeti

Domaniç'te halka Kur'an-ı Kerim ziyafeti
Domaniç'te halka Kur'an-ı Kerim ziyafeti
KÜTAHYA (AA) - Dünyaca ünlü Güney Afrikalı Hafız Abdurrahman Sadien, Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri kapsamında Domaniç'te halka Kur'an-ı Kerim...

KÜTAHYA (AA) - Dünyaca ünlü Güney Afrikalı Hafız Abdurrahman Sadien, Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri kapsamında Domaniç'te halka Kur'an-ı Kerim ziyafeti verdi.

Ertuğrul Gazi'nin annesi, Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Osman Gazi'nin de büyükannesi olan Hayme Ana'yı Anma ve Göç Şenlikleri kapsamında ilçede Kur'an-ı Kerim tilaveti, tasavvuf musikisi ve semazen gösterileri düzenlendi.

Domaniç ortaokulunda vatandaşlarla bir araya gelen Güney Afrikalı hafız Abdurrahman Sadien, İstanbul  Süleymaniye Cami İmam Hatibi Ekrem Nalbant, Eyüp Sultan Cami İmam Hatibi Erhan Mete halka Kur'an-ı Kerim ziyafeti verdi. Etkinliğe katılan vatandaşlar ise duygulu anlar yaşadı. Bazı vatandaşlar göz yaşlarına hakim olamadı.

Domaniç Kaymakamı Bünyamın Karaloğlu, etkinliğin sonunda Abdurrahman Sadien, Süleymaniye Camii İmam Hatibi Ekrem Nalbant, Eyüp Sultan Camii İmam Hatibi Erhan Mete'ye "Kayı Boyu" plaketi verdi.