Domaniç'te motosiklet sürücülerine kask dağıtıldı

Domaniç'te motosiklet sürücülerine kask dağıtıldı
Domaniç'te motosiklet sürücülerine kask dağıtıldı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Domaniç ilçesinde, motosiklet sürücülerine ücretsiz kask dağıtıldı.İlçe Emniyet Amirliği, kent merkezinde başlattığı...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Domaniç ilçesinde, motosiklet sürücülerine ücretsiz kask dağıtıldı.

İlçe Emniyet Amirliği, kent  merkezinde başlattığı trafik uygulamasında kask kullanmayan motosiklet sürücülerini durdurdu. Kendilerine trafik cezası uygulanacağını zanneden sürücülere polisler tarafından kask hediye edildi. 

Emniyet yetkilileri gazetecilere yaptığı açıklamada, motosiklet kullananların trafik kazalarında araç içinde olanlara oranla 16 kat daha fazla ölüm ve 4 kat daha fazla yaralanma riskine sahip olduğuna işaret ederek, motosiklet sürücülerine kask takma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Kaymakamlık tarafından temin edilen 30 adet kaskın ücretsiz dağıtıldığını ifade ettiler.

Polisler tarafından kasksız olduğu için durdurulan motosiklet sürücüsü Yaşar Emer, kendi can güvenliği için bundan sonra kask kullanacağını ifade ederek, "Biz kask kullanımını önemsemiyor ve uyarıları dikkate almıyorduk. Bizim için hayati önem taşıdığını polis arkadaşlarımız tekrar hatırlatmış oldular" dedi.


  ETİKETLER:

  Kask

  ,

  Hediye

  ,

  ilçe

  ,

  kent

  ,

  emniyet

  ,

  yaşar

  ,

  kaymakamlık