Domaniç'te öğrencilere Hayme Ana ders olarak anlatıldı

Domaniç'te öğrencilere Hayme Ana ders olarak anlatıldı
Domaniç'te öğrencilere Hayme Ana ders olarak anlatıldı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Domaniç ilçesinde öğrencilere yönelik "İlk Dersimizi Hayme Ana'da İşliyoruz" etkinliği düzenlendi.İlköğretim Haftası...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'nın Domaniç ilçesinde öğrencilere yönelik "İlk Dersimizi Hayme Ana'da İşliyoruz" etkinliği düzenlendi.

İlköğretim Haftası nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizasyonuyla  Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babaannesi, Ertuğrul Gazi'nin annesi olan ve "devlet ana" diye tanınan Hayme Ana'nın türbesinin bulunduğu Çarşamba köyüne götürülen öğrencilere, ilk ders olarak Hayme Ana anlatıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin, burada yaptığı konuşmada, Hayme Ana'nın Türkiye tarihi açısında önemli bir şahsiyet olduğuna işaret ederek, "Etkinliğimize ilçemizde eğitim öğrenim gören 750 öğrenci katıldı. Amacımız Hayme Ana'mızı öğrencilerimize anlatmak ve tanıtmak.  Bugün ahde vefa için buraya geldik. Atamızı, dedemizi, ninemizi unutmamamız için buraya geldik" dedi. 

Daha sonra Çamlıca Orta Okulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Furkan Aydınalp, ders olarak Hayme Ana'nın Domaniç'e göçünü anlattı. Program, Kur'an-ı Kerim okunması ve İlçe Müftüsü Kemal Akpınar'ın yaptığı duanın ardından son buldu.